"Najemnicy" blisko podium

Bardzo dzielnie walczyli na mistrzostwach Europy w Warszawie w all style karate semi-contakt zawodnicy klubu Najemnik w Gliwicach.

Bliscy podium byli Szymon w±s ( 56kg, dwukrotny mistrz ¦l±ska i mistrz Polski), Jarosław Teszka (70kg), Bartłomiej Pawlus (95kg). Zajęli oni w swoich wagach czwarte miejsca. Na pi±tej pozycji uplasował się Andrzej Błaszków(70kg). Szóste lokaty zajęli: Patryk Szary(35kg) i Jacek Kornecki (100kg). Bardzo widocznymi byli też zawodnicy Najemnika na mistrzostwach Polski w full kontakcie Ju-Jitsu w Bytomiu. Przemysław Zimowski (90kg, 3 dan) po zaciętych walkach zdobył srebrny medal i wicemistrzostwo kraju. Do półfinału w wadze 80kg dotarł Jacek Nawrot (sensei instruktor).

Nasi zawodnicy bardzo długo przygotowywali się do zawodów w Bytomiu i Warszawie. Była to dla nas bardzo prestiżowa sprawa, gdyż jako klub po raz pierwszy wyst±pili¶my w imprezach tak wysokiej rangi. Nasi zawodnicy robi± coraz większe postępy – powiedział Krzysztof W±s menadżer Najemnika.

Wyjazd na mistrzostwa był możliwy dzięki pomocy kilku osób: Krystiana Mędrali, Wojciecha Karczmarza, Waldemara Szarego, Andrzeja Hałata, Macieja Burzaka, Macieja Smolenia. W imieniu wszystkich zawodników Najemnika składa im podziękowania Przemysław Zimowski (sensei-renshi).