Puchar Polski w kickboxingu dla Gliwickiego Najemnika

W dniach 4-6 maja w Krynicy odbył się Otwarty Puchar Polski w kickboxingu gdzie nie mogło zabraknąć zawodników z GSWW Najemnik Gliwice.

Nasi zawodnicy, Szymon Wąs i Remigiusz Smoliński jako jedyni reprezentowali na tych zawodach Górny Ślask. Startowało 208 zawodników z 32 klubów z całej Polski oraz Słowacji. Walki odbywały sie na krynickim deptaku tuż przy słynnej pijalni wód zdrojowych przy pieknej słonecznej pogodzie i bardzo dużej publiczności przebywającej w tym czasie na majówce w Krynicy.


Szymon Wąs 20l startował w seniorach kat 86kg, walkę półfinałowa stoczył na ringu z zawodnikiem (KS Orient Czestochwa) Arturem Kulą wygrywajac 2-1. Walkę finałową Szymon po  zaciętej i najładniejszej  walce turnieju wygrał 3-0 z bardzo doświadczonym i dużo starszym Michałem Demblerem z( MUKS OLIMPIA NOWE MIASTO LUBAWSKIE). Przypomnijmy że na Mistrzostwach Polski w Węgrowie w finale równiez walczyli zacielke ze sobą, tam Wąs równiez zwyciezył 3-0. Drugi z Gliwiczan Remigiusz Smoliński walczył w wadze + 91 kg lecz pomimo dobrego przygotowania i wygrania w eliminacjach uległ w walce finałowej 3-0 Wojciechowi Jarzebskiemu (z Kalina Lublin). Cięższego  o ponad 10kg i równiez starszego o kilka lat kadrowicza wagi cieżkiej.

 


Jesteśmy bardzo zadowoleni z medali i zdobycia Pucharu Polski w kickboxingu full contact, zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, nie było zadnych ulg a na dodatek mata na ringu rozgrzana była do czerwonosci przez słońce co utrudniało koncentracje podczas walki .Nasi zawodnicy mieli bardzo trudnych doświadczonych zawodników. Jeżeli chodzi o najbliższe plany to Szymon Wąs 30 maja wylatuje wraz z reprezentacja Polski do Włoch na Puchar Świata w kickboxing full contact w jego dorobku brakuje mu tylko tego pucharu a Smoliński będzie boksował w turnieju o memoriał Leszka Blażyńskiego w barwach GUKS Carbo Gliwice .