Najemnicy na medal

Takiego sukcesu dawno już nie odnotowali zawodnicy żadnej gliwickiej drużyny. Dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale oraz dwa puchary: za IV miejsce drużynowe i najlepszego zawodnika, to trofea jakie zdobyli na Mistrzostwach Śląska w all karate style semi contakt, które odbyły się w Komprachcicach, sportowcy z Gliwickiego Klubu Walk Wschodnich ,,Najemnik".

Organizatorem turnieju był Polski Związek Sportów Budo z Warszawy. Honorowy patronat nad imprezą objęła Bawarska Federacja Sztuk Walki (BFAK), której przewodniczy Zygfryd Lory (10 dan). Najmłodszym zawodnikiem mistrzostw był także gliwiczanin: dziewięcioletni Patryk Szary z GKWW „Najemnik”.

Bardzo udanym startem mogą pochwalić się juniorzy klubu: Szymon Wąs (kat. -60kg) i Jarosław Teszka (kat. -70kg) nie mieli sobie równych zdobywając złoto. Ponadto Wojciech Piejak (kat. -60kg) zajął w swojej kategorii drugie miejsce, a jego brat Tomasz Piejak (kat. -50kg) zdobył medal brązowy.

Medale w kategorii seniorów zdobyli: Bartłomiej Pawlus (kat. -90kg) medal brązowy oraz Jacek Nawrot (kat. -80kg), puchar dla najlepszego zawodnika mistrzostw i medal srebrny.

Wkrótce J.Nawrot będzie reprezentował swój klub w zawodach full contakt w Moskwie. Zajęcia w sekcji GKWW „Najemnik” odbywają się w (pn, śr i pt) w hali sportowej szkoły podstawowej przy ul. Sobieskiego. Sekcję, w której trenuje czterdziestu sportowców prowadzą: Przemysław Zimowski (III dan), Jacek Nawrot (II dan i I ku w bu-jitsu) oraz Bartłomiej Pawlus (I dan).