Waleczni najemnicy

Dobra postawa Gliwiczan na mistrzostwach Polski

WALECZNI NAJEMNICY

W Iławie odbyły się otwarte W w mistrzostwa Polski w All Style Karate Semi Kontakt. Wzięło w nim udział 225 zawodników. W silnie obsadzonej kategorii juniorów dzielnie walczyli trzej chłopcy z Klubu Walk Wschodu Najemnik Gliwice. W wadze do 70 kg 14-letni Szymon Wąs po stoczeniu pięciu walk uplasował się na 4 miejscu. Siedemnastolatek Wojciech Herman (+75kg) i szesnastolatek Tomasz Pucek (-75kg) takie otarli się o podium. Chłopcy z Najemnika bardzo pilnie przygotowywali się do tych mistrzostw pod kierunkiem Bartłomieja Pawlusa, trenera i zawodnika (1 dan jujitsu) i Mirosława Bazarewicza, trenera młodych bokserów GUKS Carbo.
- Jesteśmy zadowoleni z postawy naszych chłopców w Iławie. Stawiali oni dzielnie opór rywalom, ale niestety nie mieli szczęścia do sędziów, którzy w niektórych przypadkach prowadzili walki skandalicznie. Poziom sportowy walk był bardzo wysoki. Chciałbym podziękować naszym kibicom i sponsorom za wsparcie - powiedział Krzysztof Wąs, menedżer Najemnika.
Poziom sędziowania na mistrzostwach był według mnie skandaliczny. Warto wspomnieć o tym, że w ubiegłym roku Szymon Wąs na mistrzostwach Polski w All Style Karate Semi Kontakt w wadze 63 kg zdobył złoty medal. Szymek ma także spore osiągnięcia w boksie. Niedawno na strefowych mistrzostwach Polski młodzików w wadze 66 kg wywalczył złoty krążek. Pięściarslwo uprawia w GUKS Carbo Gliwice, a jego trenerami są wspomniany wyżej Mirosław Bazarewicz i Mieczysław Budzyński. (AA)