Szczęśliwa 13

Szymek Wąs mistrzem Polski

SZCZĘŚLIWA 13

W Sułkowicach kolo Myślenic rozegrano mistrzostwa Polski w formule light-contakt. Wystąpiło w nich
150 zawodników z 21 klubów. Wśród nich bardzo dzielnic walczył 15-letni Szymon Wąs z Gliwickiego Klubu Walk Wschodu NAJEMNIK. Mimo młodego wieku jest On bardzo bojowym i ambitnym chłopcem. Te walory potwierdził podczas wspomnianych zawodów, zdobywając uznanie kibiców, którzy szczelnie wypełnili halę w Myślenicach. Szymek wygrał jednogłośnie na punkty trzy walki i dostał się do finału, Jego walka o złoty medal rozlosowana została jako 13 i ta liczba okazała się dla niego szczęśliwa. Rywal Szymka nie podjął walki, oddając ją walkowerem. W ten sposób Wąs został mistrzem Polski.
- Bardzo chciałem walczyć w finale i udowodnić, że jestem najlepszy. Na pewno dałbym sobie rade.
Chciałbym podziękować moim trenerom Bartkowi Pawlusowi i Czarkowi Podrazie oraz szkoleniowcom GUKS Carbo, którzy przygotowali mnie do mistrzostw - powiedział Szymek.
Warto wspomnieć o tym. że Szymek na tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobył brązowy
medal w boksie. W Sułkowicach powtórzył swój sukces z 2004 roku, kiedy na mistrzostwach Polski zajął
I miejsce, a na mistrzostwach Europy IV. We wrześniu Szymek wystąpi na mistrzostwach świata w